sabotażyści kariery
Kariera

15 błędów, które blokują Twoją karierę

Grzeczne dziewczynki nie awansują. Przeczytałam jakiś czas temu książkę o takim tytule i pomyślałam, że to dobry impuls do podzielenia się kilkoma spostrzeżeniami na temat błędów, jakie popełniamy budując swoją karierę.

Kim są grzeczne dziewczynki?

Typowa „grzeczna dziewczynka” to kobieta, która z całych sił stara się, aby wszyscy ją lubili. Nie chce generować konfliktów, wzbudzać negatywnych emocji, prowokować dyskusji i w ogóle nie lubi się nie wychylać.

Grzeczna dziewczynka:

  • nie chce być zauważona,
  • nie lubi zwracać na siebie uwagi,
  • za to jest pierwsza, by wyręczyć innych w trudnych i nielubianych zadaniach.

Od lat obserwuję zachowania kobiet w swoim otoczeniu i mocno kibicuję tym, które są zdecydowane, konkretne, odważne i umieją podkreślać swoje osiągnięcia. Które świadomie budują swój wizerunek (więcej na temat wizerunku pisałam tutaj).

Są oczywiście zawody, w których pewne cechy typowe dla grzecznych dziewczynek są wręcz pożądane, ale w zdecydowanej większości zawodów i środowisk, jeśli chcemy osiągnąć w życiu coś więcej, powinnyśmy unikać pewnych błędów.

Błędy te zliczyła i świetnie opisała Lois P. Frankel w książce „Grzeczne dziewczynki nie awansują”. Naliczyła ich aż 133. Ja skupię się dzisiaj na piętnastu, które w moim poczuciu są najważniejsze. To też błędy, które są mi szczególnie bliskie, bo część z nich sama popełniałam (i nadal mi się zdarza).

Opisałam je w mini e-booku, który możesz pobrać za darmo (możliwość pobrania pod wpisem). Znajdziesz tam też informacje, jakie są konsekwencje popełniania tych błędów i wskazówki, jak ich unikać.

Sabotażyści kariery

Pobierz mini e-booka i poznaj sabotażystów własnej kariery.

35 stron podpowiedzi i wskazówek.

E-book "Błędy, które blokują Twoją karierę"

Zostaw swój email i pobierz bezpłatny mini e-book zawierający opisy 15 błędów, które blokują Twoją karierę.

Please wait...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o